{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecane portale Polecne i promocje Prasówki

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w problemowych sytuacjach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób budować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza historia wiążąca się z zaciąganiem pożyczek a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą historię kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli mamy zamiar złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już kredytów lub garść informacji odnośnie zakupów na raty spłaconych w określonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank mógłby dokonać oceny wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najgorszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych powodów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments