Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak kluczowe w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecane portale Polecne i promocje Prasówki

Testy koronawirus – czemu są tak istotne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają fundamentalne stanowisko w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo ale na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, którzy mają podobne objawy, jednak potrafiące stanowić kluczem np. grypy czy innej choroby, nie będącej nic zgodnego z groźnym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą dojść, jednak zarówno osoby cierpiące jak także te z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego niebagatelne miejsce ma robienie jak najistotniejszej kwoty testów, więcej tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są wygodne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do tego dodana jest dodatkowo instrukcja i diluent (1-2 gry na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na granice wykrycia przeciwciał IgM w sezonie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W obrębie skuteczności działania testów uważa się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre efekty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne dzisiaj na rynku to dobre i najwłaściwsze narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które tworzyły dostęp z chorymi lub nosicielami na niebagatelne znaczenia jeśli chodzi o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa na wszelkim świecie, w tym więcej w Polsce. Wyniki pomiarów są na tyle już dostępne, by móc wdrożyć postępowanie noszące na punkcie odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments