Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesu wielu spośród nas zima jest często okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do prac fizycznej. Nie pamiętając już nawet o stałym spacerze na zdrowym powietrzu… Co dobrze, w sezonie zimowym często przywiązujemy mniejszą wagę nie jedynie do myślenia o formę fizyczną, lecz także do poziomu swej skóry. Na wesele wiosna jest świetnym czasem na ostatnie, aby wrócić do jakości i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich możliwościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w sezonie zimowym, może liczyć różny przebieg. Wiele zależy tutaj także od typie problemów skórnych, kiedy również społecznej kondycji organizmu oraz indywidualnych predyspozycji osoby mającej spośród pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich możliwościach warto też ujawniać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wykorzystać z niewielu odmiennych zabiegów, gdyż ich granie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwoli na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najskuteczniejszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy to jedyny wybór a ewentualnie wolno je wykonać w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych środków jest niewątpliwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w stanie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale również bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy tylko nie ma innych przeciwwskazań do dużych kuracji, wynikających np. z polskiego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najpopularniejszych braków w współczesnym etapie kwalifikuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zrobienia stosuje się różnego typu kwasy, które, w zależności od gatunku i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą liczyć słabsze czy większe stężenie. Peeling chemiczny pozwoli nie jedynie na zdjęcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i powoduje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń przyjmuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją spełnić chociażby w sukcesu cery naczyniowej i wrażliwej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz także poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta metoda zbiera się także w kuracjach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy także w terapiach, jakich priorytetem jest pełna poprawa wyglądu cery. Zabiegi tego gatunku idą na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która polega na wielkim włożeniu w postać wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną spośród jej ważnych wartości jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do własnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z normy ciała, szczególnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych w sezonie zimowym, są dłonie. To teraz na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z tematem wysuszonej i zniszczonej role w miejscowościach dłoni, ciekawym podejściem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są stosowane w terminie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego obszaru.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments