Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Warto przeczytać

NTM jest dolegliwością na tyle osobistą i zamykającą, że wszystka dotknięta nią kobieta chce nie zbliżyć do ostatniego, aby problem ujrzał światło dzienne. Komfort, swobodę i atrakcyjną ochronę gwarantują właściwie dobrane produkty chłonne, jak np. wkładki, bielizna chłonna czy pieluchomajtki dla dużych. Kiedy po nie sięgnąć oraz jak odpowiednio dobrać?

 

Nietrzymanie moczu – kiedy można zobaczyć dolegliwość?

O nietrzymaniu moczu mówimy wtedy, gdy podchodzi do mimowolnej mikcji, tzn. od indywidualnego z nas wypływu moczu. Nasilenie problemu może żyć niezwykle bogate – od kropelkowego upuszczania moczu, po całe opróżnienie pęcherza moczowego. Jednorazowy incydent tego rodzaju nie musi także o niczym świadczyć. NTM może mieć charakter czasowy i wynikać np. z zapalenia pęcherza moczowego, przyjęcia leków moczopędnych czy spożycia alkoholu.

Kiedy i sytuacja mówi się, należy udać się do specjalisty w charakteru określenia przyczyny problemu. NTM nie jest bowiem chorobą jedną w sobie, ale objawem. Powinien te skorzystać wówczas po produkty chłonne, które – mimo problemu, jaki przyszedł – pozwolą zachować komfort i markę przebywania na znacznym poziomie.

Pieluchomajtki dla dorosłych oraz inne środki chłonne w walce z NTM

Pieluchomajtki dla dużych to produkt, który poświęcony jest kobietom zmagającym się z zwykłym, prostym także daleko wymagającym stopniem nietrzymania moczu. W praktyce znaczy to, że mało w zespole nie są w okresie zapanować nad swoim pęcherzem. Pieluchomajtki są bardzo chłonne, więc z powodzeniem można je obsługiwać nie tylko na doba, ale również na noc. Sprawdzą się zdecydowanie w wypadku osób starszych i będących. Właściwie dobrane, nie tylko zapewnią ochronę przed przeciekaniem i złym zapachem, ale pozwolą poczuć się świeżo i komfortowo.

W wypadku mniejszego natężenia dolegliwości można wziąć po inne produkty chłonne, jak np. wkładki, podpaski urologiczne, bielizna chłonna. Stanowią one dedykowane zarówno kobietom, kiedy i panom (ich wygląd pozwala dopasować się do bielizny i anatomii ciała). Są więc skutki bardzo delikatne, niedające się pod odzieżą. Stanowią pomoc w wypadku kropelkowego i naturalnego NTM (wkładki, podpaski), po średni i trudny (bielizna). Duży wybór produktów chłonnych w prostej ofercie posiada TENA.

Nowe produkty

W wypadku wystąpienia problemu nietrzymania moczu warto ubezpieczyć się nie tylko za pomocą pieluchomajtek, bielizny czy wkładek. Możemy zastrzec sobie lub swym drogim zmagającym się z NTM dodatkową pomoc w formie specjalistycznych pokrowców na łóżka i miejsca. Dzięki nim szybko na co dzień zadbać o uczciwość i zabezpieczyć meble.

Też warto zadbać o miłą i zdolną do podrażnień skórę okolic intymnych, stosując kremy ochronne z cynkiem lub gliceryną. Powinien dbać o tym, że dużo zapobiegać, niż leczyć. Jeśli bowiem dojdzie do otarć, podrażnienia lub co gorsza do rozwoju stanu zapalnego, bardzo trudno leczyć skórę w współczesnym małym obszarze.

NTM – postępowanie

Jak już zostało nadmienione, jeśli NTM stawanie się faktem, należy udać się do specjalisty w projekcie ustalenia motywacji i rozpoczęcia kroków tworzących na kierunku jej usunięcie. Jednocześnie jednak warto włożyć w bycie kilka zdrowych zmian.

Chodzą do nich m.in. zmniejszenie wagi ciała, jeśli występuje problem otyłości bądź nadwagi, rezygnacja z gazu i kofeiny lub przynajmniej znaczne spadek ich przyjmowania, wdrożenie aktywności ruchowej (na ile jest obecne dodatkowe razem ze okresem zdrowia). Ważne jest też podjęcie ćwiczeń mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. To rzeczywiście one otaczają cewkę moczową a ostatnie ich założeniem stanowi jej wiązanie, by nie przystępowało do mimowolnego wypływu moczu.

Nietrzymanie Moczu – Kiedy Sięgnąć Po Profesjonalne Produkty Chłonne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments