Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Róża od lat fascynuje damy swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, babci, nauczycielki, jak i dziewczyny. Jednak przed kupieniem wiązanki warto rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoje znaczenie. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem bukietu wyrażającego płomienne uczucie. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem idealnym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, iż jest odrobinę zbyt młoda dla adoratora, lub zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments