Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Tulipan od lat fascynuje damy swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc świetnym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, nauczycielki, jak i wybranki serca. Jednak przed wręczeniem wiązanki warto rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem kwiatu wyrażającego szaloną miłość. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus oznaczający pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem idealnym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, iż jest nieco zbyt młoda dla adoratora, albo wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments