Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Artykuł Miesiąca

Maski ochronne – kiedy o je chodzić? Okres jesienno-zimowy ostatnie termin, w jakim stanowimy szczególnie narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W ostatnim etapie dodatkowe zagrożenie dla swego zdrowia stanowi smog, z jakim zmaga się wiele naszych miast. Drinku z najskuteczniejszych sposobów, by zmniejszyć ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami zamkniętymi w powietrzu, jest przechowywanie maseczek ochronnych.

Czym jest smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne liczące na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących efektem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego jeszcze jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog posiada wyjątkowo negatywny wpływ na swoje zdrowie, dodaje się do życia wielu chorób, przede wszystkim schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak utrzymywać się przed smogiem?

Najdoskonalszym sposobem, by uchronić się przed smogiem jest niewychodzenie spośród domu. W wypadku większości spośród nas istnieje więc zawsze po nisku nie możliwe. W dni, w których stan smogu wzrasta pomocna będzie maseczka antysmogowa. Maski wykonane są w taki metoda, by filtrować powietrze, i dodatkowo usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu maska sprawdzi się również w trakcie spokojnych spacerów, jak i prowadzenia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią i zimą?

Jesienią i zimą nasza odporność znacznie spada, natomiast w powietrzu zwiększają się liczne wirusy. To dopiero dlatego w bieżącym terminie najczęściej zapadamy na chorobę, przeziębienie, a także inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te umieszczają się drogą kropelkową, dlatego znacznie łatwo możemy zarazić się nimi w sztuce, autobusie, kinie, i nawet w trakcie zakupów w sklepie. W współczesnych miesiącach usłyszeliśmy i o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar wciąż żyje.
Jak utrzymywać się przed wirusami?

Sposobów na obronę przed wirusami istnieje niemało. Najważniejsze jest utrzymywanie higieny osobistej – przede wszystkim częste i dokładne mycie rąk. Jeśli sam z domowników jest słaby istotne istnieje ponad regularne wietrzenie i usuwanie mieszkania. Warto jeszcze stosować maseczki ochronne. W wypadku zwykłych wirusów najczęściej wykorzystujemy z maseczek chirurgicznych, które mogą być wydajne pod warunkiem, że przeważnie je niszczymy. W różnym przypadku zatrzymują się jedynie miejscem dla wirusów i bakterii, które zawsze wdychamy. Lepszą ochronę dodatkowo w tym przypadku zapewni nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, leczy ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments