Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry – Softshell to model tkaniny, który wykazał się kamieniem milowym w toku nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeśli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dojść do waszych szaf.

Softshell ma najodpowiedniejsze zalety hardshsella w skór oddychającego polaru i pomoce przed wiatrem. Z przodu kurtki tego gatunku nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły więc przed deszczem, jednak coraz wyższe oczekiwania klientów i wzrost technologii przyczyniły się i do powstania softshelli z membranami. Można je właśnie bez najmniejszego problemu nabyć w zakładach turystycznych.
W góry z softshellem

Największą różnicą między kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w wersji „hard” jest wciąż prosta i błyszcząca, oraz w wersji „soft” znacznie bardziej podobna do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta mała różnica sprawia, że kurtka softshellowa okazuje się doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy jadą w góry i szukają odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell powinien stanowić stosowany przez nas tylko, gdy pogoda jest znacznie niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa także przez to wspinaczka może ujawnić się prawdziwym wyzwaniem dla swego organizmu. W wszelkim indywidualnym przypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę osiągnie to bardzo dużo niż tradycyjny polar.
W czym softshell jest skuteczniejszy?

Kurtki softshellowe w zestawieniu do następnych kurtek trekkingowych są bardziej silne na wiatr i wodę i znacznie łatwiej oddychają. Są odpowiednie, nie blokują ruchów ciała, dlatego te ważna w nich z powodzenie uprawiać ruchy na gorącym powietrzu, w niniejszym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez sensu kurtki softshellowe wybierane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są i mniejsze od klasycznych kurtek izolacyjnych, łatwo można je ściągnąć i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zwykle są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie przejść w nich 20-30 minut na koniec dużym deszczu, zanim poczujemy, że obowiązuje nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która zapewnia dodatkowe ciepło. Stanowią one doskonałe, jeśli planujecie mieć coś prostego do chodzenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej skutecznych celów i nie potrzebujecie, aby była ona aż tak ciepła, to wówczas model bez podszewki okaże się z pewnością bardziej podobni.

Kurtki typu softshell są na ogół suche i powinny stanowić przechowywane dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że potem będzie potrafili służyć wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie działa w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy krój i wygląd sprawiają, iż są one częstym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie wszystkie kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell planuje być wykonywanie ról warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może ujawnić się idealniejszym rozwiązaniem. Gdy natomiast chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur okaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma i mnóstwo kieszeni. Kieszenie nadają się do noszenia małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze oraz kolejne niezbędne rzeczy. Nie potrzebujemy w niniejszym sukcesu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments