Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak daleko je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecane portale Polecne i promocje Prasówki

Akwarium dla bojownika – jak dużo je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na własne drogie ubarwienie, dość często przeznaczane są do uprawy w prywatnych zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które chcemy na indywidualnych pupili, no i rybki potrzebują określonych warunków do zachowania dobrej formie i zdrowia.

Niezwykle znaczącym jest, by umożliwić im jak najidealniejsze warunki do rozwoju – dzięki obecnemu będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom dobre warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niekorzystne – chcą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i znajdują w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta rozwija się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba ludzi istnieje szersza, akwarium powinno być co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było pewne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, przylegającymi do szkoły ryb labiryntowych, oraz więc oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Posiada zatem ponad kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt wielkim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto postawić na chwila roślin, które będą wytwarzały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub nowe elementy podłoża, jak skały w intensywniejszym kolorze. Da nam więc właściwe warunki do praktyce tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla zachowania jej wyjątkowej jakości.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments